Jakobi Terapeutikum

Mis on antroposoofiline ravim?

Medikamentoosse ravi aluseks antroposoofilises meditsiinis on: nii vähe kui võimalik, nii palju kui vajalik. Rasketes, ägedates haigusseisundites või alati siis kui patsiendi jõuvarud on kurnatud, ei saa loobuda tavaravimitest. Kui aga on võimalik seda vältida, ei suruta haigussümptomeid maha, vaid proovitakse homöopaatiliselt toodetud antroposoofiliste ravimite abiga aktiveerida isetervendavaid jõude ja ergutada organismi häiritud tasakaalu jälle taastama.


Antroposoofilised arstid pööravad tähelepanu sellele, millist spetsiifilist ergutust organism vajab, et jälle terveks saada. Nii võivad näiteks mõruained kollase emajuure või siguri juurtest seedemahlade eritumist soodustada ja mao-soolestiku liikumist ergutada. Eeterlikud õlid liblikõielistest taimedest nagu rosmariin ja lavendel võivad neile omase soojusega lihaspingeid lõõgastada ja verevarustust soodustada.


Sellele lisaks kasutatakse vahendeid mis on määratud spetsiifiliselt ühele haigusele ja millede koostis lähtub haiguspildi üldistest seaduspärasustest. Siia kuuluvad nii taimsetest ekstraktidest preparaadid kui ka mineraalse või loomse päritoluga preparaadid. Antroposoofilisi ravimeid toodetakse üldiste ja spetsiifiliste farmakopöa kvaliteedistandardite järgi vastavuses Euroopa ja rahvusvaheliste farmakopöadega.


Millise vahendi arst valib, kas fütoteraapilise või homöopaatilise, oleneb haiguse kulust, sümptomitest, kaebustest, haiguse kestvusest, jõuvarudest, vanusest, eelkõige aga patsiendi sisemisest ja välisest aktiivsusest. Arusaamine inimesest ja haigusest antroposoofilises meditsiinis nõuab seega medikamentoosse ravi puhul mitmekesist, terviklikku lähenemist.

 

Antroposoofilised ravimid, mis pärit loodusest, tugevdavad ja toetavad organismi ravijõudusid. Antoposoofiline arst määrab aga ka mõtteharjutusi, mis aitavad sisemist tasakaalu hoida ja tervenemisprotsessi toetada.

Dr. Ülle Pechter 

Vastuvõtt T 9.00-18.00 
Telefoni- või videokonsultatsioon 
N 9.00-18.00

Registreeru siin!


Registreerumine on kinnitatud, kui olete saanud sellekohase teate oma e-maili aadressile.

Registreeritud aja äraütlemiseks palun kirjutage info@terapeutikum.ee.